Hôtel Le Clos du Galion
Saint-Martin-de-Re, Frankrike
Recensioner
Bekvämligheter
Hôtel Le Clos du Galion ligger i Saint-Martin-de-Re, ett stenkast från både Biscayabukten och Ernest Cognacq Museum. Detta hotell ligger 0,6 km från St-Martin Harbor och 1,4 km från St-Martin-de-Re citadell. Känn dig som hemma i ett av de 40 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar eller dusch och hårtorkar. På rummet finns vattenkokare och fläktar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Biscayabukten - 0,1 km
Ernest Cognacq Museum - 0,1 km
St-Martin Harbor - 0,3 km
St-Martin-de-Re citadell - 0,6 km
La Cible - 0,9 km
Fyr des Baleines - 3,9 km
La Flotte (hamn) - 4,3 km
Plage de l'Arnerault - 4,7 km
Les Golandières - 4,9 km
Plage des Prises - 7 km
La Couardes strand - 7,1 km
Carrousel Park - 7,8 km
Montamer strand - 8,1 km
Plage de la Salée - 9,3 km
Plage du Martray - 9,4 km
Närmaste flygplatser är:
La Rochelle – Île de Ré Airport (LRH), La Rochelle, Frankrike - 18,7 km
Bordeaux (BOD-Merignac) - 215,1 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 4.51 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 19 för vuxna och EUR 9 för barn
- Avgift för närliggande parkering: EUR 18 per per dag (100 meter bort)
- Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per dag
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 april till 30 september.
Karta över Hôtel Le Clos du Galion
Adress
Hôtel Le Clos du Galion
Rue Emile Atgier
17410
Saint-Martin-de-Re, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.






















































