Hotel Posada San Vicente
Antigua Guatemala, Guatemala
Recensioner
Bekvämligheter
Hotel Posada San Vicente ligger centralt i Antigua Guatemala, en kort promenad från Central Park och 4 min promenad från Antigua Guatemalas katedral. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 0,5 km från Santa Catalina-bågen och 1,2 km från Casa Santo Domingo-museet. Känn dig som hemma i ett av de 23 individuellt inredda rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Sängen i ditt rum har Tempur Pedic-madrass. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 28-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Central Park - 0,2 km
El Fotógrafo-galleriet - 0,2 km
Generalkaptenens palats - 0,2 km
Centro de Formación de la Cooperación Española - 0,2 km
Antiguo Colegio de la Compañía de Jesús - 0,2 km
Antigua Guatemalas katedral - 0,3 km
Palacio del Ayuntamiento - 0,4 km
Museo del Libro Antiguo - 0,4 km
Landívar-monumentet - 0,4 km
Tanque La Unión - 0,4 km
Ruinerna i San Jose el Viejo - 0,4 km
Antigua Guatemalas museum för kolonial konst - 0,4 km
El Reposo spa - 0,4 km
Museo del Hermano Pedro - 0,5 km
Santa Clara-klostret - 0,5 km
Den största flygplatsen i närheten är Guatemala City (GUA-La Aurora Intl.) - 40,9 km
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Njut av utsikten från deras takterrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell i kolonial stil har även conciergetjänster, barnpassning mot en avgift och gemensamt vardagsrum. Gäster kan enkelt ta sig runt med boendets buss (avgift tillkommer) som rör sig inom ett område på 1 kilometer. Hotel Posada San Vicente har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30.- Avgift för frukost enligt egen beställning: USD 8 för vuxna och USD 8 för barn
- Avgift för flygtransfer: USD 60 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 2)
- Avgift för närliggande parkering: USD 15 per per natt (700 meter bort)
- Avgift för husdjur: USD 5 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för sen utcheckning: USD 13 (endast i mån av tillgång)
- För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 6 procent
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 8 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Hotel Posada San Vicente
Adress
Hotel Posada San Vicente
6a. Ave. Sur #6
03001
Antigua Guatemala, Guatemala
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.










































































