1 / 16

O Hotel

To Kwa Wan, Kowloon, Hongkong SAR

I Kowloon (Hung Hom)

‌
‌

Recensioner

5.6 / 10av 46 omdömen
Renlighet5.8 / 10
Komfort5.2 / 10
Faciliteter4.2 / 10
Service6.4 / 10
Skick5.2 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Vattenkokare
TV
Telefon
Hårtork
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

I Kowloon-området Hung Hom ligger O Hotel, en tio minuters promenad från Kowloon Bay och Victoria Harbour. Detta hotell ligger 6,5 km från Hong Kong Convention and Exhibition Centre och 24,4 km från Hong Kong Disneyland® Resort. Känn dig som hemma i ett av de 151 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns vattenkokare, gratis flaskvatten och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kowloon Bay - 0,5 km
Victoria Harbour - 0,6 km
Kai Tak Sports Park - 1,1 km
Wonderful Worlds of Whampoa - 1,5 km
Kowloon Walled City Park - 2,1 km
Hong Kong Coliseum - 2,1 km
Hong Kongs Tekniska universitet - 2,3 km
Hung Homs strandpromenad - 2,4 km
Queen Elizabeth Hospital - 2,5 km
Mong Kok Computer Centre - 2,5 km
Ladies' Market - 2,5 km
Knutsford Terrace - 2,6 km
Hong Kong Observatory - 2,7 km
Nathan Roads shoppingområde - 2,8 km
Tsim Sha Tsui strandpromenad - 2,9 km

Den största flygplatsen i närheten är Hong Kong International Airport (HKG) - 37,5 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och hiss. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. O Hotel har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: HKD 100.0 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över O Hotel

Adress

O Hotel

42-46 Kowloon City Road,To Kwa Wan

To Kwa Wan, Kowloon, Hongkong SAR

N 22.316845 E 114.188484

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.