1 / 46

La Terrazza del Subasio

Assisi, Italien

Nära Eremo delle Carceri

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Kaffebryggare
Barnpool
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Brödrost
Solstolar
Hårtork
Minibar
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Bergsutsikt
Torktumlare
Skrivbord
Frys

I Assisi hittar du La Terrazza del Subasio en femton minuters bilfärd från Basilica Papale di San Francesco och Santa Maria degli Angeli-basilikan. Detta bed and breakfast ligger 0,1 km från Monte Subasios park och 4,9 km från San Rufino-katedralen. Känn dig som hemma i ett av de 6 rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Sängen har Select Comfort-madrass och italienska Frette-lakan. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns skrivbord och minibarer. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Monte Subasios park - 1,5 km
Eremo delle Carceri - 4,3 km
San Rufino-katedralen - 5 km
Santa Maria delle Rose - 5 km
Rocca Maggiore - 5,1 km
Basilica di Santa Chiara - 5,2 km
Chiesa Nuova - 5,5 km
Bosco di San Francesco - 5,8 km
Roman Forum and Archaeological Museum - 5,8 km
Via Portica - 5,9 km
Tempio di Minerva - 5,9 km
Piazza del Comune - 5,9 km
Pinacoteca - 5,9 km
Santo Stefano-kyrkan - 6,1 km
San Pietro - 6,1 km

La Terrazza del Subasio rekommenderar att du använder flygplatsen San Francesco d'Assisi Airport (PEG), Perugia, Italien - 21,5 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, expressincheckning och expressutcheckning. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från takterrassen och trädgården. Detta bed and breakfast har även gratis wi-fi, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och ett picknickområde. Gäster kan enkelt ta sig till lokala attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer).

Följande avgifter ska betalas på boendet:

  • Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för parkeringsservice: EUR 25 per dag
  • Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 15.0 per natt
  • Avgift för extrasäng: EUR 15.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över La Terrazza del Subasio

Adress

La Terrazza del Subasio

Via Costa Di Trex n. 20

06081

Assisi, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.