1 / 100

City Apartments Eilat

Eilat, Israel

Nära Musikfontänen Eilat

‌
‌

Recensioner

7.4 / 10av 88 omdömen
Renlighet7.8 / 10
Komfort7.6 / 10
Läge5.4 / 10
Faciliteter8 / 10
Service6.8 / 10
Skick7 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
TV
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

City Apartments Eilat ligger i Eilat vid havet, en fem minuters bilfärd från och Mall Hayam och Eilat Marina. Detta lägenhetshotell ligger 1,9 km från Ice Shopping Center och 4,8 km från Yu Splash vattenpark. Känn dig som hemma i ett av de 10 individuellt inredda rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns skrivbord och mikrovågsugnar. Städning erbjuds i begränsad utsträckning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Eilats museum och konstgalleri - 0,5 km
Musikfontänen Eilat - 0,5 km
Mall Hayam - 0,7 km
Eilat Marina - 1,3 km
Spiral Park - 1,4 km
Harbor Bridge - 1,6 km
Ice Shopping Center - 2,1 km
Eilats hamn - 2,9 km
Botanical Garden Of Eilat - 3,5 km
Dekel Beach - 4 km
Delfinrevet - 4 km
Papaya Beach - 0,7 km
Green Beach - 1,1 km
Mifrats strand - 2,3 km
Yu Splash vattenpark - 4,8 km

Närmaste flygplatser är:
Aqaba (AQJ-King Hussein Intl.) - 12,9 km
Taba (TCP-Taba Intl.) - 47,7 km
Eilat (ETM-Ramon Intl.) - 20,8 km
Ovda (VDA) - 59,8 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig på begäran), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till hyrcyklar, gratis wi-fi och conciergetjänster. Boendet har även barnpassning mot en avgift och shopping på boendet. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.
  • Avgift för frukostbuffé: ILS 65 för vuxna och ILS 65 för barn
  • Avgift för flygtransfer: ILS 60 per fordon (enkel resa)
  • Spjälsäng (babysäng): ILS 52.0 per vistelse
  • Avgift för extrasäng: ILS 150.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över City Apartments Eilat

Adress

City Apartments Eilat

Tzofit Street 6

88000

Eilat, Israel

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.