The Iris Hotel
T - Nagar, Chennai, Indien
Recensioner
Bekvämligheter
The Iris Hotel ligger i Chennai (i området T - Nagar), en kvarts bilfärd från både Consulate General of the United States, Chennai och Chennai Trade Centre. Detta hotell ligger 6,1 km från Marina Beach och 0,9 km från Pondy Bazaar. Känn dig som hemma i ett av de 30 individuellt möblerade rummen med dvd-spelare och platt-tv. Sängen i ditt rum har memory foam-madrass. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar eller dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Pondy Bazaar - 1 km
Sringeri Bharati Vidyashram Temple - 1,3 km
Thirumalai Thirupathi Devasthanam Temple - 1,4 km
Consulate General of the United States, Chennai - 2,1 km
Valluvar Kottam - 2,2 km
Music Academy - 2,4 km
SDAT-stadion - 2,7 km
Anna Centenary Library - 3 km
Anna-universitetet - 3,2 km
Ramakrishna Mutt Temple - 3,3 km
Kapalishvara-templet - 3,4 km
Express Avenue (shoppingcentrum) - 3,5 km
Apollo-sjukhuset - 3,5 km
Spencer's Plaza Shopping Mall - 3,6 km
Kamakshi Amman Temple - 3,7 km
The Iris Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Chennai International Airport (MAA) - 14 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, limousine- och taxibokning och gratis dagstidningar i lobbyn. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och gratis parkeringsservice finns på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Detta hotell i art décostil har även utomhusgrill och bankettsal. Hotellets gäster kan avnjuta en middag på Alis BBQ and Grill eller ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.- Avgift för frukostbuffé: INR 200 för vuxna och INR 200 för barn
- Avgift för flygtransfer: INR 2500 per fordon (tur och retur)
- En avgift tas ut för tidig incheckning (endast i mån av tillgång)
- Avgift för sen incheckning
- En avgift tas ut för sen utcheckning (endast i mån av tillgång)
- Spjälsäng (babysäng): INR 1500.0 per natt
- Avgift för extrasäng: INR 1500.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
Karta över The Iris Hotel
Adress
The Iris Hotel
No.2 Dr. Thomas Road T Nagar
600017
T - Nagar, Chennai, Indien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.




























