Hotel Paradise
Jaipur, Indien
Recensioner
Bekvämligheter
Hotel Paradise ligger centralt i Jaipur, en kvarts bilresa från både Hawa Mahal (palats) och Jal Mahal. Detta hotell ligger 4,2 km från Bhawani Niketan Girls College och 5,1 km från Triton-varuhuset. Känn dig som hemma i ett av de 90 rummen med kylskåp och plasma-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Bhawani Niketan Girls College - 4 km
Triton-varuhuset - 4,8 km
Station Road - 7,8 km
M.I. Road - 9 km
Ajmer Road - 9,2 km
Sansar Chandra Road - 9,2 km
Shri Radha Gopinath Ji Temple - 9,5 km
Gaitor - 9,9 km
Swargasuli Tower - 9,9 km
Iswari Minar Swarga Sal-minareten - 10,1 km
Stadspalatset - 10,2 km
Tripolia Bazar - 10,2 km
Akshardham Temple - 10,2 km
Raj Mandir Cinema - 10,2 km
Jantar Mantar - 10,2 km
Hotel Paradise rekommenderar att du använder flygplatsen Sanganer Airport (JAI) - 27,5 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och expressutcheckning. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Här erbjuds massage och du har tillgång till utomhuspool. Detta hotell har även gratis wi-fi, bröllopstjänster och utomhusgrill. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukost serveras mot en avgift.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 3000 INR
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 1500 INR (från 6 till 12 år)
- Galamiddag på nyårsdagen (1 januari) per vuxen: 3000 INR
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsdagen (1 januari): 1500 INR (från 6 till 12 år)
- Galamiddag 31 december per vuxen: 2500 INR
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Frukostavgift: INR 287 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för flygtransfer: INR 800 per fordon (enkel resa)
- Avgift för extrasäng: INR 1000 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Det kan finnas lokala lagar som gör att ogifta gäster inte kan dela rum. Det är gästernas ansvar att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
- Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 19.00.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Hotel Paradise
Adress
Hotel Paradise
A-2, Metal Colony,Sikar Road
302023
Jaipur, Indien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.




































