Aishwarya Residency
Mysore, Indien
Recensioner
Bekvämligheter
Aishwarya Residency ligger centralt i Mysore, en fem minuters bilfärd från både Mysore Palace och Statue of Maharaja Chamarajendar Wodeyar. Detta hotell ligger 0,8 km från St: Philomenas kyrka och 0,9 km från Rail Museum. Känn dig som hemma i ett av de 32 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Sängen har bäddmadrass och egyptiska bomullslakan. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Statue of Maharaja Chamarajendar Wodeyar - 0,1 km
Rail Museum - 0,7 km
St: Philomenas kyrka - 0,8 km
Government House - 0,9 km
Dodda Gadiyara - 0,9 km
Mysore Palace - 1,7 km
Jaganmohan Palace - 1,9 km
Mysores zoo - 2 km
Karanji Lake Nature Park - 2,1 km
Regional Museum of Natural History - 2,7 km
Melody World Wax Museum - 2,9 km
Chamarajeshwara Temple - 3,4 km
Oriental Research Institute - 3,4 km
Mysore Sand Sculpture Museum - 4,6 km
Happy Man Park - 4,9 km
Aishwarya Residency rekommenderar att du använder flygplatsen Mysore (MYQ) - 23 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Hämtning vid järnvägsstationen erbjuds avgiftsfritt (tillgänglig dygnet runt) och avgiftsfri parkering är tillgängligt på plats. Njut av utsikten från deras takterrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta hotell i kolonial stil har även conciergetjänster, växtvägg och rabatt på närliggande fitnesscenter. Gäster kan enkelt ta sig till lokala attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). Hotellets restaurang ROOF TOP GARDEN serverar lunch och middag, men du kan även beställa snacks på deras kafé eller slappa på rummet med rumsservice dygnet runt. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30.- Avgift för frukostbuffé: INR 150 för vuxna och INR 150 för barn
- Avgift för flygtransfer: INR 1000 per person (enkel resa)
- Avgift för flygtransfer per barn: INR 500 (enkel resa), (ålder från 5 till 18 år)
- Avgifter för parkering efter utcheckning: INR 100 per dag
- Avgift för tidig incheckning: INR 700 (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: INR 300 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
Karta över Aishwarya Residency
Adress
Aishwarya Residency
2932/A Off Bangalore, Nilgiri Road
570001
Mysore, Indien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.


































































