Riad La Porte Rouge By La Siredrah
Mechouar Kasbah, Marrakech, Marocko
Recensioner
Bekvämligheter
Riad La Porte Rouge By La Siredrah ligger i Marrakech (i området Méchouar-Kasbah), fem minuter med bil från både Jemaa el-Fnaa och Koutoubia-moskén. Denna riad ligger 5,7 km från Majorelleträdgården och 0,1 km från Jardin de l'Agdal (Agdals trädgård). Känn dig som hemma i ett av de 7 individuellt inredda rummen. Sängen i ditt rum har bäddmadrass. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, hårtorkar och badrockar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Jardin de l'Agdal (Agdals trädgård) - 0,2 km
Kungliga palatset - 0,6 km
Place des Ferblantiers - 1 km
Slat al-Azama synagoga - 1 km
Bahia-palatset - 1,1 km
Souk Des Epices - 1,1 km
Mellah-marknaden - 1,1 km
El Badi-palatset - 1,1 km
Judiska kyrkogården Miaara - 1,1 km
Marockanska museet för kulinarisk konst - 1,2 km
Saadian-gravarna - 1,4 km
Dar Tiskiwin-museet - 1,5 km
Dar Si Said-museet - 1,5 km
Bab Agnaou - 1,6 km
Les Bains de Marrakech - 1,6 km
Den största flygplatsen i närheten är Marrakech (RAK-Menara) - 5,8 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och gratis parkeringsservice finns på plats. Här erbjuder man inomhuspool och bubbelpool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster kan enkelt ta sig till närliggande attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). På denna riad kan du äta något gott på deras restaurang, som dessutom har en loungebar och som erbjuder middag under bar himmel när vädret tillåter. Föredrar du att mysa på rummet finns dessutom rumsservice dygnet runt. Avsluta dagen med en drink på boendets bar vid poolen. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 06.00 och 12.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 30.00 MAD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: MAD 165 per fordon (enkel resa)
- Avgift för extrasäng: MAD 20.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 4 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Riad La Porte Rouge By La Siredrah
Adress
Riad La Porte Rouge By La Siredrah
48 Derb Jamaa Bab Hmar
40000
Mechouar Kasbah, Marrakech, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

























































































