1 / 52

Riad Karim

Medina, Marrakech, Marocko

Nära Jemaa el-Fnaa

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Internet
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna

Riad Karim ligger i Marrakech (i området Medina), fem minuter med bil från både Jemaa el-Fnaa och Marrakech Plaza. Denna riad ligger 3,9 km från Majorelleträdgården och 0,2 km från Dar Tiskiwin-museet. Känn dig som hemma i ett av de 6 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har badkar eller dusch och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Dar Tiskiwin-museet - 0,2 km
Dar Si Said-museet - 0,3 km
Marockanska museet för kulinarisk konst - 0,4 km
Jemaa el-Fnaa - 0,5 km
Souk El Bahja - 0,6 km
Souk Semmarine - 0,6 km
Bahia-palatset - 0,7 km
Place des Ferblantiers - 0,7 km
Souk Laghzel - 0,7 km
Place Des Epices - 0,7 km
Rahba Kedima - 0,7 km
Mellah-marknaden - 0,7 km
Criee Berbere - 0,7 km
Slat al-Azama synagoga - 0,7 km
Souk Zrabi - 0,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Marrakech (RAK-Menara) - 7,2 km

Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och hämtning vid järnvägsstationen. Du kan äta på denna riads restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.15 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Transport per vuxen med buss: EUR 20 (enkel resa)

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 20 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 7)
  • Middag med värdfolket: EUR 16

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Bil behövs inte för transport till och från detta boende.

Karta över Riad Karim

Adress

Riad Karim

Riad Karim sarij Gnaoua 26, Kasbah

40000

Medina, Marrakech, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.