House of the Hunter
Toksovo, Ryssland
Recensioner
Bekvämligheter
House of the Hunter ligger i Toksovo vid sjön, 29,9 km från St. Petersburgs botaniska trädgård och 30,5 km från Kirov Apartment Museum. Detta hotell ligger 30,8 km från Smolny Institute och 31,2 km från Smolnys katedral. Känn dig som hemma i ett av de 28 rummen med kylskåp och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
St. Petersburgs botaniska trädgård - 29,9 km
Kirov Apartment Museum - 30,5 km
Smolny Institute - 30,8 km
Smolnys katedral - 31,2 km
State Museum of the Political History of Russia - 31,4 km
Sankt Petersburgs moské - 31,6 km
Fontanka River Embankment - 31,8 km
Palace Embankment - 31,8 km
Summer Garden - 31,9 km
Kryssaren Aurora - 32 km
Museum of the Defense and Siege of Leningrad - 32,1 km
Liteyny Prospekt - 32,2 km
Transfiguration Cathedral - 32,3 km
Leningradskiy Zoopark - 32,4 km
St. Petersburg Wax Museum - 32,6 km
Den största flygplatsen i närheten är Sankt Petersburg (LED-Pulkovo) - 60,5 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuder man inomhuspool och bastu. Boendet har även gratis wi-fi, ett picknickområde och utomhusgrill. Du kan äta gott på hotellets restaurang, som serverar lunch och middag. Du kan även beställa tilltugg på deras kafé och du har tillgång till rumsservice. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00.- Avgift för kontinental frukost: RUB 250 för vuxna och RUB 250 för barn
- Spjälsäng (babysäng): RUB 600.0 per natt
- Avgift för extrasäng: RUB 1200.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Ryska medborgare: Vuxna (14 år och äldre) måste uppvisa giltigt inrikespass vid incheckningen (internationella ryska pass eller körkort godtas inte). Födelseattester måste uppvisas för alla ryska barn (under 14 år) vid incheckningen. Om en rysk släkting eller förmyndare (som inte är förälder till barnet) reser med ett barn under 14 år i Ryssland, måste denne släkting eller förmyndare vid inckeckningen även visa upp dokumentation som intygar att hen får resa med barnet. Icke-ryska medborgare: Vuxna och barn måste uppvisa giltigt pass, visum och migrationskort vid incheckningen.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
Karta över House of the Hunter
Adress
House of the Hunter
Sanatornaya Street 33A
188664
Toksovo, Ryssland
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.







































