Aloft by Marriott El Segundo - Los Angeles Airport
El Segundo, Kalifornien, USA
Recensioner
Bekvämligheter
I El Segundo ligger Aloft by Marriott El Segundo - Los Angeles Airport i affärskvarteren, en tio minuters bilfärd från Loyola Marymount University och SoFi Stadium. Detta hotell ligger 9,3 km från Kia Forum och 10 km från Redondo Beach Pier. Känn dig som hemma i ett av de 249 rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar eller dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Toyota Sports Performance Center - 1,2 km
Topgolf - 2,1 km
Plaza El Segundo - 2,4 km
Manhattan Village - 2,8 km
El Segundo Beach - 3,9 km
Dockweiler State Beach - 4,1 km
Manhattan Beach - 4,9 km
Manhattan strandpir - 5,2 km
Loyola Marymount University - 6,6 km
Westfield Culver City shoppingcentrum - 7,4 km
Intuit Dome - 7,4 km
Hermosa Beach Pier - 7,5 km
Hollywood Park Casino - 8,2 km
Playa Del Rey Beach - 8,3 km
SoFi Stadium - 8,6 km
Närmaste flygplatser är:
Los Angeles Internationella Flygplats (LAX) - 4,5 km
Hawthorne, CA (HHR-Hawthorne Municipal) - 8,4 km
Long Beach, Kalifornien (LGB-Long Beach Municipal) - 34,9 km
Burbank, Kalifornien (BUR-Hollywood Burbank) - 50,9 km
Van Nuys, Kalifornien (VNY) - 41,9 km
Rekommenderad flygplats för Aloft by Marriott El Segundo - Los Angeles Airport är Los Angeles Internationella Flygplats (LAX).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service dygnet runt och expressutcheckning. Detta hotell har 3 konferensrum för olika typer av möten och events. Flygtransfer tur/retur är gratis (tillgänglig dygnet runt). Här har du tillgång till fritidsnöjen som utomhuspool och träning på rummet. Detta hotell i art décostil har även gratis wi-fi, en eldstad i lobbyn och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Ät gott och beundra utsikten över trädgården på WXYZ, en restaurang med loungebar. Kontinental frukost serveras på vardagar mellan 06.00 och 09.00 och på helger mellan 06.00 och 09.00 mot en avgift.- Avgift för kontinental frukost: USD 8.00–15.00 för vuxna och USD 8.00–15.00 för barn (ungefärligt pris)
- Parkeringsavgift: USD 42 per natt (möjlighet att köra ut och komma tillbaka)
- Avgift för husdjur: USD 150.00 per boende per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 22.00.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över Aloft by Marriott El Segundo - Los Angeles Airport
Adress
Aloft by Marriott El Segundo - Los Angeles Airport
475 N. Pacific Coast Highway
90245
El Segundo, Kalifornien, USA
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.









































