1 / 54

Aloft by Marriott Dhahran

Al Ulaya, Al Khobar, Saudiarabien

I Khobar (Al Ulaya)

‌
‌

Recensioner

8.6 / 10av 307 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort8.6 / 10
Faciliteter8.6 / 10
Service8.4 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
Barnpool
TV
Bastu
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

Aloft by Marriott Dhahran ligger i hjärtat av Khobar, en kvarts promenad från både Prins Saud Bin Naif Park och Dharan Mall. Detta hotell ligger 1 km från Alturki-tornet och 3,1 km från Al Rashed Mall. Känn dig som hemma i ett av de 262 luftkonditionerade rummen med kylskåp och LCD-tv. Gratis fast internetanslutning och wi-fi erbjuds. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Prins Saud Bin Naif Park - 0,6 km
Dharan Mall - 0,9 km
Alturki-tornet - 1 km
Al Rashed Mall - 1,9 km
Nirvana Spa och Fitness Center - 2,4 km
Amerikanska generalkonsulatet i Dhahran - 3 km
Kung Fahds universitet för olje- och mineralstudier - 3,9 km
Lulu park - 5,6 km
Desert Designs - 5,8 km
Sadeen Commercial Center - 6,6 km
Gröna sporthallarna i Dammam - 7 km
Al-Rahmaniyah köpcentrum - 7 km
Ajdan Walk - 7,2 km
Al Khobar vattentorn - 7,3 km
Khobar Pavilion - 7,4 km

Närmaste flygplatser är:
Dammam (DMM-King Fahd Intl.) - 55,1 km
Manama (BAH-Bahrain Intl.) - 66,6 km

Rekommenderad flygplats för Aloft by Marriott Dhahran är Dammam (DMM-King Fahd Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Här erbjuds bland annat utomhuspool, bastu och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och utomhusgrill. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Dine, som specialiserar sig på internationell gastronomi. Du kan även äta gott på deras kafé eller bara ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.00 till 10.30. Det här boendet har tilldelats sin officiella stjärngradering av Saudi Ministry of Tourism.
  • Avgift för frukostbuffé: SAR 75 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för extrasäng: SAR 100.0 per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Par som vill dela rum måste ha med sig äktenskapsbevis.
  • Upp till 2 barn, 6 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Alkohol serveras ej och är förbjudet på detta boende.

Karta över Aloft by Marriott Dhahran

Adress

Aloft by Marriott Dhahran

King Saud Branch Road Crossing 21st

31932

Al Ulaya, Al Khobar, Saudiarabien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.