1 / 31

Kleopatra Tuna Apart Hotel

Alanya, Turkiet

Nära Kleopatra-stranden



Recensioner

9.6 / 10av 8 omdömen
Renlighet9.6 / 10
Komfort9 / 10
Service10 / 10
Skick10 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
Barnpool
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Havsutsikt
Hårtork
Trädgård
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Kleopatra Tuna Apart Hotel ligger centralt i Alanya, en fem minuters bilfärd från både Kleopatra-stranden och Alanya Aquapark. Detta lägenhetshotell i lyxstil ligger 4,1 km från Alanya hamn och 5,6 km från Alanyas fästning. Känn dig som hemma i ett av de 55 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en LCD-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Alanya Lunapark - 0,6 km
Kleopatra-stranden - 0,8 km
Palmiye Hotel strand - 1 km
Milli Egemenlik Stadium - 1,3 km
Alanya linbana - Damlatas station - 1,9 km
Alanya Aquapark - 1,9 km
Alanya Culture Center - 2 km
Alanyas arkeologiska museum - 2,1 km
Damlataş strand - 2,1 km
Alayna Marina - 2,2 km
Illusion Event Hall - 2,5 km
Alanyas trädgårdar - 2,5 km
Alanya Ataturk husmuseum - 2,9 km
Alanya linbana - slottsstation - 3,1 km
Mustafa Kemal Atatürk-monumentet - 3,2 km

Närmaste flygplatser är:
Gazipasa (GZP-Gazipasa - Alanya) - 44,5 km
Antalya (AYT-Antalya Intl.) - 124,4 km

Rekommenderad flygplats för Kleopatra Tuna Apart Hotel är Antalya (AYT-Antalya Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring, bibliotek och värdeförvaringsskåp i receptionen. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Detta lägenhetshotell i medelhavsstil har även gratis wi-fi, conciergetjänster och utomhusgrill. Gäster kan enkelt ta sig till stranden med boendets strandbuss (avgift tillkommer). Du kan äta på lägenhetshotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00.
  • Avgift för kontinental frukost: EUR 4–6 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: EUR 30 per person (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: EUR 20 (enkel resa), (ålder från 7 till 8 år)
  • Avgift för luftkonditionering: EUR 9 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är öppen mellan april och november.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Kleopatra Tuna Apart Hotel

Adress

Kleopatra Tuna Apart Hotel

Saray Mahallesi Ataturk Cad. Dinek

7400

Alanya, Turkiet

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.