Les Jardins de la Molignée
Anhee, Belgien
Recensioner
Bekvämligheter
I Anhée ligger Les Jardins de la Molignée vid floden, en fem minuters bilfärd från både Ravel Ligne 150A och Molignée railcyklar. Detta hotell ligger 6,6 km från Klostret Notre Dame de Leffe och 6,7 km från Ruinerna av Château Fort de Montaigle. Känn dig som hemma i ett av de 52 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Ravel Ligne 150A - 1 km
Molignée railcyklar - 3 km
Klostret Notre Dame de Leffe - 6,6 km
Ruinerna av Château Fort de Montaigle - 6,7 km
Les jardins d'Annevoie (botanisk trädgård) - 7 km
Château de Bioul - 7,1 km
Saxofonstatyn (Adolphe Sax-monumentet) - 7,3 km
Maison de Monsieur Sax - 7,5 km
Kollegiatkyrkan Vår Fru av Dinant - 7,5 km
Pont Charles de Gaulle - 7,7 km
Dinants citadell - 8,2 km
Belgiska ölmuseet - 8,2 km
Belgiens ölmuseum - 8,2 km
Les bains de Dinant-spaet - 8,4 km
Grotte La Merveilleuse - 8,6 km
Les Jardins de la Molignée rekommenderar att du använder flygplatsen Charleroi (CRL-Brussels South Charleroi) - 48,3 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, dator och expressincheckning. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och 6 mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds bland annat utomhustennisbanor, inomhuspool och bastu. Boendet har även gratis wi-fi, bröllopstjänster och bankettsal. Detta hotell har 3 restauranger som serverar bra mat, som till exempel Les Jardins de la Moligne. Du kan också välja att lata dig på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.00 EUR per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för kontinental frukost: EUR 22 för vuxna och EUR 11 för barn
- Avgift för husdjur: EUR 20 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för extrasäng: EUR 20.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Les Jardins de la Molignée
Adress
Les Jardins de la Molignée
Route De La Molignée 1
5537
Anhee, Belgien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.











































