




The Bagh
Bharatpur, Indien
Bekvämligheter
I Bharatpur hittar du The Bagh en 5 minuters bilfärd från Keoladeo National Park och 7 minuter från Salim Ali Museum. Detta hotell i lyxstil ligger 4,4 km från Keoladeo nationalpark och 21,2 km från Haveli Nadine Prince. Känn dig som hemma i ett av de 38 rummen med minibarer. Satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar och dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Keoladeo National Park - 4,6 km
Keoladeo nationalpark - 4,9 km
Salim Ali Museum - 4,9 km
Haveli Nadine Prince - 21,2 km
Fatehpur Sikri Fort - 21,4 km
Khwabgah - 21,5 km
Har Deva Ji Temple - 37,3 km
Giriraj Maharaj Ji Temple - 37,4 km
Radha Kund - 38,6 km
Kusum Sarovar - 39,6 km
Seva Kunj and Nidhuban - 39,7 km
Mirabai Temple - 41,7 km
Chhatri of Raja Jaswant Singh - 42,5 km
Government Museum - 43,4 km
Dayal Bagh - 43,5 km
Den största flygplatsen i närheten är Agra (AGR-Kheria) - 53,9 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Du får tillgång till gym, utomhuspool och utomhustennisbana. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och utomhusgrill. Du kan äta gott på hotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: INR 5000.0 per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för kontinental frukost: INR 400 för vuxna och INR 400 för barn
- Avgift för extrasäng: INR 1000.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokningar krävs för spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
Karta över The Bagh
Adress
The Bagh
The Bagh, Bharatpur Old Agra -
321001
Bharatpur, Indien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.