1 / 81

Pension La Perla

Centro San Sebastián, San Sebastián, Spanien

Nära Playa de Concha



Recensioner

9.2 / 10av 172 omdömen
Renlighet9.6 / 10
Komfort9 / 10
Faciliteter8.8 / 10
Service9.4 / 10
Skick9.2 / 10

Bekvämligheter

Internet
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Pension La Perla ligger i San Sebastián (i området San Sebastiáns centrum), en fem minuters promenad från både Concha-promenaden och Playa de Concha. Detta pensionat vid stranden ligger 0,5 km från Biscayabukten och 0,8 km från Plaza de La Constitucion. Känn dig som hemma i ett av de 10 rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Catedral del Buen Pastor - 0,1 km
Postbyggnad - 0,2 km
Concha-promenaden - 0,3 km
Ponte Maria Cristina - 0,3 km
Playa de Concha - 0,4 km
Alderdi-Eder Parkea - 0,4 km
Biscayabukten - 0,5 km
San Sebastians rådhus - 0,5 km
Zaldiko Maldikoa - 0,5 km
Academia de Baile Natalia y Fermin - 0,5 km
Casino Kursaal - 0,6 km
Palacio Goikoa - 0,7 km
Tabakalera Donostia - 0,7 km
Danscentrum - 0,8 km
San Sebastián Turismo - 0,8 km

Närmaste flygplatser är:
San Sebastian (EAS) - 21,2 km
Biarritz (BIQ-Pays Basque) - 48,6 km
Bilbao (BIO) - 99,7 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, flerspråkig personal och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och reception.
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 26 per per natt (500 meter bort, öppen dygnet runt)
  • Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över Pension La Perla

Adress

Pension La Perla

Calle Loiola 10

20005

Centro San Sebastián, San Sebastián, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.