1 / 66

Golden Lotus Hotel Da Nang

Da Nang, Vietnam

I Da Nang (Mỹ An)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Spa
Parkering
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Solstolar
Havsutsikt
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Golden Lotus Hotel Da Nang ligger i Da Nang (i området Mỹ An), en 3 minuters promenad från My Khe-Beach och fem minuter med bil från Han-floden. Detta hotell vid stranden ligger 3,3 km från Puente del Dragón och 4,3 km från Danangs katedral. Känn dig som hemma i ett av de 98 luftkonditionerade rummen med minibarer och smart-tv. Sängen har bäddmadrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

My Khe-Beach - 0,3 km
Bac My An Beach - 0,5 km
Han-floden - 1,8 km
East Sea Park - 2,2 km
Pham Van Dong Beach - 2,3 km
Tran Thi Ly Bridge - 2,5 km
Danangs nattmarknad - 2,7 km
Dragon Carp Statue - 3 km
Da Nangs kärleksbro - 3,1 km
Crown spelklubb - 3,3 km
Puente del Dragón - 3,3 km
Vincom Plazas shoppingcenter - 3,6 km
Cham-museet - 3,8 km
Ho Chi Minh-museet - 3,9 km
Han-flodbron - 3,9 km

Den största flygplatsen i närheten är Da Nang (DAD-Da Nang Intl.) - 6,2 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Planerar du ett event i Da Nang? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 50 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage. Här har du tillgång till bland annat utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och bankettsal. På detta hotell kan du äta något gott på derasrestaurang med loungebar. Vill du hellre ta det på rummet erbjuds rumsservice dygnet runt. På detta hotell kan du ta ett uppfriskande dopp i poolen och beställa din favoritdrink från poolbaren. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 09.30.
  • Avgift för frukostbuffé: VND 250000 för vuxna och VND 150000 för barn

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 06.30 och 22.00.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Golden Lotus Hotel Da Nang

Adress

Golden Lotus Hotel Da Nang

200 Tran Bach Dang Street

550000

Da Nang, Vietnam

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.