1 / 96

Hotel Los Ángeles

Denia, Spanien

Nära Les Bovetes strand



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Spa
Parkering
TV
Bastu
Gym
Säkerhetsbox
Tennis
Telefon
Solstolar
Hårtork
Minibar
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Hotel Los Ángeles ligger i Denia på stranden, en kvarts promenad från både Playa de les Marines och Les Bovetes strand. Detta hotell vid stranden ligger 15,5 km från Oliva Nova golfbana och 2 km från Els Molins strand. Känn dig som hemma i ett av de 81 luftkonditionerade rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Playa de les Marines - 0,6 km
Les Bovetes strand - 1 km
Els Molins strand - 2 km
Albaranes - 3,2 km
Playa de Denia - 3,6 km
Punta del Raset - 4,1 km
Castillo de Denia - 4,3 km
Denia Museo Etnológico - 4,4 km
Els Poblets romerska fornminne - 4,6 km
Marina de Dénia - 4,3 km
Accastillage Diffusion Denia - 5,2 km
Playa les Deveses - 5,8 km
La Marineta Cassiana - 6,2 km
Jardín de l'Albarda - 7,3 km
La Sella golfbana - 7,3 km

Hotel Los Ángeles rekommenderar att du använder flygplatsen Alicante (ALC-Alicante Intl.) - 103,6 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Ägna lite tid åt dig själv med massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här erbjuds gym, utomhuspool och utomhustennisbana. Detta hotell i art décostil har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Mar en Calma, som specialiserar sig på medelhavsköket, eller bara lata dig på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.30.
  • Avgift för frukostbuffé: EUR 15 för vuxna och EUR 10 för barn
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 20.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Hotel Los Ángeles

Adress

Hotel Los Ángeles

Carretera las Marinas, km 4

3700

Denia, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.