1 / 40

Diani house

Diani-stranden, Kenya

Nära Diani Beach

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Spa
Parkering
Ugn
Säkerhetsbox
Solstolar
Trädgård
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Diani house ligger i Diani-stranden på stranden, en fem minuters bilfärd från både Diani Beach och Diani Snake Park. Detta pensionat vid stranden ligger 42,2 km från Nyali Beach och 44,5 km från Bamburi Beach. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen. Rummen har privata balkonger/terrasser. Badrummen har badkar/dusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Diani Beach - 0,7 km
Diani Snake Park - 2,9 km
Galu Kinondo Beach - 4 km
Colobus Conservation - 4,5 km
Kongo Mosque - 6,4 km
BoraBora Wildlife Park - 9,2 km
Kaya Kinondo Sacred Forest - 10,1 km
Tiwi Beach - 12,1 km
Chale Beach - 15,5 km
Mombasa marina nationalpark - 30,2 km
Holy Ghost Cathedral - 33 km
Two Tusks - 33,4 km
Jain Temple - 33,6 km
Fort Jesus - 33,7 km
Mombasa Island - 34 km

Närmaste flygplatser är:
Ukunda (UKA) - 2,4 km
Mombasa (MBA-Moi Intl.) - 51,8 km

Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Du kan äta lunch och middag på pensionatets restaurang Diani's Restaurant, som specialiserar sig på internationell gastronomi, eller bara lata dig på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Engelsk frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 11.00.
  • Avgift för engelsk frukost: EUR 10 för vuxna och EUR 5 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 120 per fordon (tur och retur)
  • Avgift för sen incheckning

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta över Diani house

Adress

Diani house

Beach road

80401

Diani-stranden, Kenya

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.