1 / 48

harry’s home Dornbirn hotel & apartments

Dornbirn, Österrike

Nära Marktplatz

‌
‌

Recensioner

9 / 10av 500 omdömen
Renlighet9.2 / 10
Komfort8.8 / 10
Läge9.2 / 10
Faciliteter8.6 / 10
Service8.8 / 10
Skick9 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Mikrovågsugn
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Skrivbord
Elektrisk bil laddare
Hållbar
Familjevänlig

Harry’s home Dornbirn hotel & apartments ligger i hjärtat av Dornbirn, en fem minuters promenad från både Marktplatz och Röda huset. Detta hotell ligger 0,6 km från Stadtmuseum Dornbirn och 1 km från Inatura. Känn dig som hemma i ett av de 66 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord; gratis spjälsängar finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Marktplatz - 0,3 km
Röda huset - 0,3 km
Stadtmuseum Dornbirn - 0,4 km
Inatura - 0,9 km
Birkenwieses stadion - 1,6 km
Karrenseilbahn - 2,3 km
Karrens linbana - 2,4 km
Dornbirns festivalområde - 2,6 km
Karren - 4,4 km
Rappenlochs klyfta - 4,8 km
Doppelmayr Seilbahnen GmbH - 5,9 km
Judiska museet - 7,6 km
Hohenems palats - 7,9 km
Stoffels sågverksmuseum - 8,1 km
Markus Sittikus-salen - 8,5 km

Närmaste flygplatser är:
Altenrhein (ACH-St. Gallen - Altenrhein) - 26,8 km
Friedrichshafen (FDH-Friedrichshafen - Bodensee) - 47,5 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Här har du tillgång till hyrcyklar, gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Boendet har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, varuautomat och cykelparkering. Komplett frukost serveras på vardagar mellan 06.30 och 10.00 och på helger mellan 07.30 och 11.00 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt i upp till 20 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för komplett frukost: EUR 18 för vuxna och EUR 10 för barn
  • Parkeringsavgift: EUR 10 per dag
  • Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per natt
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: EUR 18.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Upp till 2 barn per registrerad vuxen bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum, om barnen är 6 år eller yngre och inga extrasängar används.
  • I enlighet med nationell eller lokal lagstiftning kan luftkonditionering vara begränsad till särskilda tider på dygnet mellan 31 oktober och 31 mars.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta över harry’s home Dornbirn hotel & apartments

Adress

harry’s home Dornbirn hotel & apartments

Klostergasse 8

6850

Dornbirn, Österrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.