Cristal Champs-Elysées Hotel
Faubourg-du-Roule, Paris, Frankrike
Recensioner
Bekvämligheter
Cristal Champs-Elysées Hotel ligger centralt i Paris, ett stenkast från Champs-Elysees och en 7 minuters promenad från Triumfbågen. Detta hotell med 4 stjärnor ligger 0,7 km från Avenue Montaigne och 1,1 km från Parc Monceau. Känn dig som hemma i ett av de 26 rummen med minibarer och LCD-tv. Med gratis wi-fi håller du dig uppkopplad och på rummet har du även satellit-tv. Privat badrum med dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Champs-Elysees - 0,1 km
Lido - 0,2 km
Rue du Faubourg Saint-Honore - 0,4 km
Triumfbågen - 0,6 km
Avenue Montaigne - 0,7 km
Musée Jacquemart-André - 0,7 km
Parc Monceau - 1,1 km
Grand Palais - 1,4 km
Place du Trocadero - 1,6 km
Bois de Boulogne - 1,6 km
Place de la Concorde - 1,8 km
Palais des Congres de Paris - 1,8 km
Champ de Mars - 1,8 km
Rue de Rivoli - 1,8 km
Rue Cler - 2 km
Närmaste flygplatser är:
Roissy - Charles de Gaulle Airport (CDG) - 34,2 km
Orly Airport (ORY) - 23,9 km
Rekommenderad flygplats för Cristal Champs-Elysées Hotel är Roissy - Charles de Gaulle Airport (CDG).
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster kan enkelt ta sig till lokala attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07:00 till 10:30. Detta boende har fått sin officiella stjärngradering från Frankrikes Turistutvecklingsbyrå, ATOUT France.Du ska betala följande avgifter på boendet:
- Stadsskatt: 2.88 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
Följande avgifter och depositioner debiteras av boendet vid incheckning eller utcheckning:
- Avgift för frukostbuffé: EUR 18 för vuxna och EUR 9 för barn (ungefärliga priser)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Boendet bekräftar att man infört åtgärder som utökad rengöring och gästers säkerhet.
- Boendet rengörs med desinfektionsmedel: allmänna ytor rengörs med desinfektionsmedel mellan vistelser; lakan och handdukar tvättas i minst 60°C.
- Gäster får tillgång till personlig skyddsutrustning, som ansiktsmasker och handskar.
- Social distansering tillämpas; boendets personal använder personlig skyddsutrustning; en akrylskärm har placerats mellan personal och gäster i områden med kontakt; temperaturkontroller utförs regelbundet på personal; temperaturkontroller är tillgängliga för gäster; gäster får handrengöringsmedel; ansiktsmask måste användas i gemensamma utrymmen.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Cristal Champs-Elysées Hotel
Adress
Cristal Champs-Elysées Hotel
9 Rue Washington
75008
Faubourg-du-Roule, Paris, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
































