1 / 24

Hotel Sea Lord

Fort, Mumbai, Indien

I Mumbai (Fort)



Recensioner

4.6 / 10av 12 omdömen
Renlighet4.8 / 10
Komfort4 / 10
Läge10 / 10
Faciliteter8 / 10
Service5.4 / 10
Skick4.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Konferensrum
Parkering
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Takfläkt
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

I Mumbai-området Fort ligger Hotel Sea Lord en fem minuters bilfärd från både Crawford Market och Jehangir konstgalleri. Detta hotell ligger 3,2 km från Bombay Castle och 3,7 km från Wankhede Stadium. Känn dig som hemma i ett av de 80 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Mohammed Ali Road - 0,8 km
Crawford Market - 1 km
St George Hospital - 1,1 km
St. Xavier's College - 1,5 km
Mumbadevi-templet - 1,6 km
Reserve Bank of India - 1,6 km
Modegatumarknad - 1,7 km
Shri Swaminarayan Temple - 1,8 km
Bombay Castle - 2,1 km
Veer Nariman Road - 2,1 km
Bombays börs - 2,2 km
Bombay Hospital - 2,3 km
Flora Fountain - 2,3 km
Mumbai International Cruise Terminal - 2,4 km
Marine Drive - 2,4 km

Närmaste flygplatser är:
Chhatrapati Shivaji International Airport (BOM) - 32,4 km
Navi Mumbai Intl. Airport (NMI) - 36,8 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Sea Lord är Chhatrapati Shivaji International Airport (BOM).

Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och conciergetjänster. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider).
  • Avgift för extrasäng: INR 1500.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 10 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Hotel Sea Lord

Adress

Hotel Sea Lord

167 P.D'Mello Road,Carnac Bunder

400001

Fort, Mumbai, Indien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.