SOWELL HÔTELS Le Pas du Loup
Isola, Frankrike
Recensioner
Bekvämligheter
SOWELL HÔTELS Le Pas du Loup ligger i hjärtat av Isola, ett stenkast från både Isola-2000 och Front de Neige skidlift. Detta hotell med möjlighet till skidåkning ligger 0,5 km från Isoliane äventyrspark och 0,5 km från Pelevos skidlift. Känn dig som hemma i ett av de 116 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Isola-2000 - 0,1 km
Front de Neige skidlift - 0,3 km
Isoliane äventyrspark - 0,4 km
Pelevos skidlift - 0,4 km
Roubines skidlift - 0,5 km
Belvedere - 0,5 km
Chastillon - 0,9 km
Lombarde skidlift - 1 km
Combe Grosse skidlift - 1 km
Marmotte skidlift - 1 km
Mercantour skidlift - 1,1 km
Parcs skidlift - 1,2 km
Plateau skidlift - 2,2 km
Grande Combe skidlift - 2,2 km
Valette skidlift - 2,3 km
Den största flygplatsen i närheten är Nice (NCE-Cote d'Azur) - 86 km
Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, värdeförvaringsskåp i receptionen och hiss. Tillbringa dagen i backarna och få tillgång till ski-in/ski-out. Detta hotell har även gratis wi-fi och skidförvaring. SOWELL HÔTELS Le Pas du Loup har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Detta boende har fått sin officiella stjärngradering från Frankrikes Turistutvecklingsbyrå, ATOUT France.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.28 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för tidig incheckning: EUR 50 (endast i mån av tillgång)
- Avgift för sen utcheckning: EUR 50 (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
- Kontaktfri incheckning är tillgänglig.
Karta över SOWELL HÔTELS Le Pas du Loup
Adress
SOWELL HÔTELS Le Pas du Loup
Centre Station, Isola-2000
6420
Isola, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.













