1 / 84

Jiwar Almasi Hotel

Jedda, Saudiarabien

I Jedda (Al-Naseem)

‌
‌

Recensioner

8.8 / 10av 36 omdömen
Renlighet8.8 / 10
Komfort8.4 / 10
Faciliteter8.6 / 10
Service8.6 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Konferensrum
Spa
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Öppen spis
Skrivbord
Frys
Företagsvänlig

I Jedda-området Al-Naseem ligger Jiwar Almasi Hotel en tio minuters bilfärd från både Palestine Street och Al Salaam-shoppingcentret. Detta hotell ligger 7,8 km från Thalia Street och 10,6 km från Jeddah flaggstång. Skäm bort dig och bo i ett av 50 individuellt inredda rum med eldstäder och LED-tv. Sängen har memory foam-madrass, duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Pentry utrustat med spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Al Salaam-shoppingcentret - 1,8 km
Östra Jeddah allmänna sjukhus - 2,3 km
Alandalus Mall - 2,6 km
King Abdulaziz universitet - 2,8 km
International Medical Center Park - 6,7 km
Palestine Street - 6,9 km
Jeddah handelskammare - 7,5 km
Thalia Street - 7,8 km
Shallaby Museum för traditionella hantverk och Hejazi-arv - 8,2 km
Shorbatly House - 8,5 km
Baab Makkah - 8,5 km
Jeddah Eye Hospital - 8,6 km
Qishla of Jeddah (militärt slott) - 8,7 km
Al Ahli fotbollsakademi - 8,7 km
Souk Al Alawi - 9,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Jeddah (JED-King Abdulaziz Intl.) - 20,6 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Detta hotell har 3 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till gym, gratis wi-fi och bröllopstjänster. Detta hotell har även en eldstad i lobbyn, danssal och varuautomat. Hotellets gäster kan äta middag på Szechuan Chinese eller beställa snacks på deras kafé. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 10.30. Det här boendet har tilldelats sin officiella stjärngradering av Saudi Ministry of Tourism.
  • Avgift för frukostbuffé: SAR 36 för vuxna och SAR 20 för barn
  • Avgift för extrasäng: SAR 60.0 per natt
  • Avgift för lakan: 60 SAR per säng per natt (alternativt kan gäster ta med egna lakan)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Par som vill dela rum måste ha med sig äktenskapsbevis.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.

Karta över Jiwar Almasi Hotel

Adress

Jiwar Almasi Hotel

Al Naseem Street

23233

Jedda, Saudiarabien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.