




Hotel Vitkova Hora
Karlovy Vary, Tjeckien
Bekvämligheter
I Karlovy Vary ligger Hotel Vitkova Hora i en regionalpark, en tio minuters bilfärd från både Slottsbad (Zamecke Lazne) och Varmvattenskolonnaden. Detta hotell med golfbana ligger 3,9 km från Goethes utsiktstorn och 4,9 km från Maria Magdalena-kyrkan. Känn dig som hemma i ett av de 9 rummen. Rummen har privata balkonger. Gratis fast internet gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Goethes utsiktstorn - 3,2 km
Slottsbad (Zamecke Lazne) - 3,6 km
Maria Magdalena-kyrkan - 3,8 km
Marknadskolonnaden - 3,9 km
Varmvattenskolonnaden - 3,9 km
Karlovy Vary-teatern - 3,9 km
Vridelni kolonnad - 4 km
Karlovy Vary museum - 4 km
Mill Colonnade - 4 km
Zámecké Lázně - 4,1 km
Diana linbana - 4,3 km
Lazne III - 4,3 km
Dvořákovy Sady - 4,4 km
Parkkolonnaden - 4,4 km
Dianas utkikstorn - 4,6 km
Närmaste flygplatser är:
Karlovy Vary (KLV-Karlovy Vary Intl.) - 1,7 km
Vaclav Havel Airport (PRG) - 116,9 km
Rekommenderad flygplats för Hotel Vitkova Hora är Vaclav Havel Airport (PRG).
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, flerspråkig personal och bagageförvaring. På detta hotell erbjuds event- och konferenslokaler såsom konferensrum och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Skäm bort dig själv med ett besök på deras fullständiga spa. Här erbjuds nattklubb och bastu. Boendet har även bröllopstjänster, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och utomhusgrill. På detta hotell kan du äta något gott på deras restaurang med utsikt över trädgården. Vill du hellre ta det lugnt kan du stanna på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 50.00 CZK per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: CZK 400 per husdjur per dag
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Spjälsäng (babysäng): CZK 200.0 per natt
- Avgift för extrasäng: CZK 500 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokningar krävs för golftider och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
Karta över Hotel Vitkova Hora
Adress
Hotel Vitkova Hora
Olsova Vrata 59
36001
Karlovy Vary, Tjeckien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.