1 / 100

Dar Ennassim

La Marsa, Tunisien

Nära Marsa Corniche

‌
‌

Recensioner

10 / 10av 140 omdömen
Renlighet10 / 10
Komfort9.8 / 10
Faciliteter9.8 / 10
Service10 / 10
Skick10 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys
Företagsvänlig

Dar Ennassim ligger i La Marsa nära flygplatsen, en fem minuters bilfärd från och Kartagomuseet och S:t Louis katedral. Detta pensionat ligger 11,7 km från Dah Dah Happy Land Entertainment Park och 14,5 km från Tunisia Private University. Känn dig som hemma i ett av de 8 individuellt inredda rummen med minibar och espressobryggare. Sängen har Select Comfort-madrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 38-tums platt-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med dusch, hårtorkar och badrockar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Marsa Corniche - 1,4 km
La Marsa Beach - 1,6 km
Amerikanska kyrkogården i Nordafrika - 1,8 km
Basilikan av Damous Karita - 2 km
Museum Dar el-Annabi - 2,1 km
Ennejma Ezzahra-palatset - 2,2 km
Sidi Bou Said fyr - 2,5 km
Cisternerna i La Malga - 2,6 km
Sidi Bou Said Marina - 3 km
S:t Louis katedral - 3,3 km
Romerska amfiteatern i Karthago - 3,4 km
Antoninus bad - 3,5 km
Magon kvarteret - 3,6 km
Byrsa kulle - 3,7 km
Karthagos arkeologiska plats - 3,7 km

Dar Ennassim rekommenderar att du använder flygplatsen Tunis (TUN-Tunis - Carthage Intl.) - 13,6 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds utomhuspool och hyrcyklar. Detta pensionat har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.30 och 11.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: 1.00 TND per boende per vistelse
  • Turistavgift: TND 4.00 per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Barn som är 16 år och yngre är inte tillåtna.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Dar Ennassim

Adress

Dar Ennassim

4 Rue du Bigaradier, La Marsa Ennassim

2070

La Marsa, Tunisien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.