1 / 38

Sabal Palm House Bed & Breakfast

Lake Worth, Florida, USA

I Lake Worth (Parrot Cove)



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Öppen spis
Skrivbord

Sabal Palm House Bed & Breakfast ligger centralt i Lake Worth, en 3 minuters bilfärd från Lake Worth Beach och 11 minuter från CityPlace. Detta bed and breakfast ligger 21,7 km från Palm Beach hamn och 11,6 km från Worth Avenue. Känn dig som hemma i ett av de 7 luftkonditionerade rummen med iPod-dockningsstationer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad och på rummet har du även kabel-tv och dvd-spelare. Badrummen har lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lake Worth Playhouse - 0,9 km
Lake Worth Casino Building and Beach Complex - 1,2 km
Ocean Boulevard - 1,2 km
Merrian Road Beach - 1,4 km
Lake Worth Beach - 1,5 km
Town and Country Shopping Center - 2,6 km
John Prince Park - 2,7 km
Palm Beach Par 3 Golf Course - 3 km
Phipps Ocean Park - 3,6 km
Lantana Public Beach - 4,8 km
West Palm Beach Municipal Golf Course - 6,8 km
Palm Beach Zoo and Conservation Society - 8,4 km
National Croquet Center - 8,5 km
Oceanfront park beach - 8,9 km
Ocean Inlet Park - 9 km

Närmaste flygplatser är:
West Palm Beach, FL (PBI-Palm Beach Intl.) - 13,2 km
Boca Raton, FL (BCT) - 29,8 km
Hollywood International Airport (FLL) - 71,2 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta bed and breakfast har även conciergetjänster och en eldstad i lobbyn. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 09.30.
  • Avgift för komplett frukost: USD 15.00 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Barn som är 14 år och yngre är inte tillåtna.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Sabal Palm House Bed & Breakfast

Adress

Sabal Palm House Bed & Breakfast

109 N Golfview Rd

33460

Lake Worth, Florida, USA

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.