Riad Gloria
Medina, Essaouira, Marocko
Recensioner
Bekvämligheter
Riad Gloria placerar dig mitt i Essaouira, med tio minuters promenadväg till Essaouira Beach och Place Moulay Hassan. Denna riad vid stranden ligger 1,2 km från Skala de la Ville och 1,2 km från Skala du Port. Skäm bort dig och bo i ett av 4 individuellt inredda rum med eldstäder. Sängen har Select Comfort-madrass och italienska Frette-lakan. Gratis fast internet gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Souk Jdid - 0,4 km
Place du Marché aux Grains - 0,4 km
Fiskmarknad - 0,4 km
Haim Pinto-synagogan - 0,4 km
Bab Marrakech-tornet - 0,4 km
Essaouira klocktorn - 0,7 km
Bayt Dakira - 0,8 km
Essaouira Beach - 0,8 km
Gallery Kasbah - 0,8 km
Gallery d’Art Damgaard - 0,8 km
Dar Souiri - 0,8 km
Place Moulay Hassan - 0,8 km
Le Real Mogador - 0,8 km
Bab Sba - 0,8 km
Skala de la Ville - 1 km
Riad Gloria rekommenderar att du använder flygplatsen Essaouira (ESU-Mogador) - 17,4 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage. Boendet har även conciergetjänster, gratis barnpassning och en eldstad i lobbyn. Du kan äta middag på denna riads restaurang RYAD GLORIA, som specialiserar sig på marockanska köket, eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.15 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 15.00 per fordon (enkel resa)
- Avgift för närliggande parkering: EUR 5 per per dag (150 meter bort, öppen dygnet runt)
- För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 2 procent
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokningar krävs för golftider. Bokningar kan göras genom att kontakta denna riad innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Bestämda måltider serveras endast på rummen (inga menyer och ingen matsal).
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Riad Gloria
Adress
Riad Gloria
138 Rue Chbanate
44000
Medina, Essaouira, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.





























































































