Riad Cocoon
Medina, Marrakech, Marocko
Recensioner
Bekvämligheter
I Marrakech-området Medina ligger Riad Cocoon, tio minuters promenad från Ben Youssef Madrasa och Marrakech-museet. Denna riad med spa ligger 0,8 km från Maison de la Photographie och 2,1 km från Le Jardin Secret. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen. Sängen har bäddmadrass och egyptiska bomullslakan. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med lyxtoalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Parfymmuseet - 0,1 km
Dar Bellarj - 0,4 km
Ben Youssef-moskén - 0,4 km
Almoravid Koubba - 0,4 km
Ben Youssef Madrasa - 0,4 km
Marrakech-museet - 0,5 km
Souk Cherifia - 0,5 km
Shrob ou Shouf-fontänen - 0,5 km
Museet för marockansk elegans - 0,5 km
Den hemliga trädgården Medina Marrakech - 0,6 km
Le Jardin Secret - 0,6 km
Maison de la Photographie - 0,6 km
Mouassine-moskén - 0,7 km
Criee Berbere - 0,7 km
Mouassine-fontänen - 0,7 km
Riad Cocoon rekommenderar att du använder flygplatsen Marrakech (RAK-Menara) - 8 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du bland annat tillgång till ångbastu och säsongsöppen utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och shopping på boendet. Gäster på Riad Cocoon kan äta gott på COCOON RIAD À MARRAKECH eller köpa något att äta i deras snackbar/deli. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 1300 MAD
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 1000 MAD (från 12 till 15 år)
- Stadsskatt: 30.00 MAD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: MAD 220 per rum (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Barn som är 12 år och yngre är inte tillåtna.
- Bil behövs för transport till och från detta boende.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Riad Cocoon
Adress
Riad Cocoon
10 Bis Derb Cherif Diour Saboune
40000
Medina, Marrakech, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.












































































