1 / 80

Riad Swaka

Medina, Marrakech, Marocko

Nära Jemaa el-Fnaa



Recensioner

8.8 / 10av 39 omdömen
Renlighet9 / 10
Komfort9.2 / 10
Faciliteter8.4 / 10
Service9.2 / 10
Skick8.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Spa
TV
Säkerhetsbox
Solstolar
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Terrass
Badkar eller dusch
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Riad Swaka ligger centralt i Marrakech, en fem minuters bilfärd från både Jemaa el-Fnaa och Marrakech Plaza. Denna riad med spa ligger 4,4 km från Majorelleträdgården och 3,2 km från Avenue Mohamed VI. Känn dig som hemma i ett av de 8 individuellt inredda rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bahia-palatset - 0,1 km
Marockanska museet för kulinarisk konst - 0,1 km
Place des Ferblantiers - 0,3 km
Mellah-marknaden - 0,3 km
Slat al-Azama synagoga - 0,3 km
Dar Tiskiwin-museet - 0,4 km
Dar Si Said-museet - 0,4 km
Souk Des Epices - 0,5 km
El Badi-palatset - 0,5 km
Judiska kyrkogården Miaara - 0,7 km
Kungliga palatset - 0,8 km
Saadian-gravarna - 0,8 km
Souk El Bahja - 1 km
Bab Agnaou - 1 km
Moskén Moulay Al Yazid - 1 km

Riad Swaka rekommenderar att du använder flygplatsen Marrakech (RAK-Menara) - 6,1 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, expressincheckning och expressutcheckning. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan passa på att njuta av massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till bland annat utomhuspool, bubbelpool och ångbastu. Denna riad har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Du kan stilla din aptit på denna riads restaurang som serverar lunch och middag. Vill du hellre mysa på rummet har du dessutom tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 08.00 och 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.70 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 20 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 5 per per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta denna riad innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta över Riad Swaka

Adress

Riad Swaka

53 Derb Ragragui

40000

Medina, Marrakech, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.