




Torre Paradiso
Minori, Italien
Bekvämligheter
Torre Paradiso ligger i Minori nära stranden, en fem minuters bilfärd från både Amalfis katedral och Amalfi hamn. Detta lägenhetshotell vid stranden ligger 3,6 km från Amalfi-stranden och 44,4 km från Pompejis arkeologiska park. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen med kök. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Gäster erbjuds telefon och kaffe- och tebryggare, såväl som städning en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Villa Romana - 0,2 km
Spiagge di Maiori e Minori - 0,2 km
Sentiero dei Limoni - 1 km
Maiori-stranden - 1,4 km
Maiori Harbour - 1,5 km
Ravellos katedral - 2,1 km
San Giovanni del Toros kyrka - 2,3 km
La Rondinaia - 2,3 km
Rufolo-trädgårdarna - 2,6 km
Castiglione strand - 2,6 km
Villa Rufolo - 2,6 km
Kyrkan Santa Maria Maddalena - 2,7 km
Oscar Niemeyers konserthus - 2,7 km
Piazza Vescovado - 2,8 km
San Salvatore del Birecto-kyrkan - 2,8 km
Närmaste flygplatser är:
Salerno (QSR-Costa d'Amalfi) - 39,8 km
Neapels internationella flygplats (NAP) - 74,9 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 januari till 9 januari, 2.00 EUR per person, per natt, upp till 5 nätter.
- Stadsskatt: Från 10 januari till 31 mars, 0.00 EUR per person, per natt, upp till 5 nätter.
- Stadsskatt: Från 1 april till 5 november, 2.00 EUR per person, per natt, upp till 5 nätter.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Frukostavgift: EUR 10 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för närliggande parkering: EUR 20 per per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Karta över Torre Paradiso
Adress
Torre Paradiso
C.so Vittorio Emanuele
84010
Minori, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.