Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 45

Hotel Touring au Lac

Neuchatel, Schweiz

Nära Trans Swiss Trail



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch

Hotel Touring au Lac ligger i Neuchatel vid sjön, ett stenkast från Lac de Neuchatel och Trans Swiss Trail. Detta hotell ligger 0,4 km från Theatre du Passage (teater) och 0,4 km från Place Pury. Känn dig som hemma i ett av de 50 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har badkar/dusch och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lac de Neuchatel - 0,1 km
Trans Swiss Trail - 0,1 km
Theatre du Passage (teater) - 0,3 km
Place Pury - 0,3 km
Musée d’Art et d’Histoire - 0,3 km
Galerie Quint-Essences - 0,4 km
Chateau de Neuchâtel - 0,6 km
Prison Tower - 0,6 km
Casino Neuchatel - 0,6 km
Neuchâtels botaniska trädgård - 1,2 km
Botantical Garden - 1,3 km
Centre Durrenmatt Neuchatel CDN - 1,5 km
Boudry - 3,3 km
Latenium (arkeologiskt museum) - 4,1 km
Château d’Auvernier - 5 km

Närmaste flygplatser är:
Bern (BRN-Belp) - 69,4 km
Geneva International Airport (GVA) - 122 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Touring au Lac är Geneva International Airport (GVA).

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, flerspråkig personal och bagageförvaring. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och skidförvaring. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Schweiz. Detta boende har klassificerats som 3 stars. Detta boende är stängt från 22 september till 25 september.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 4.20 CHF per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: CHF 18.00–18.00 för vuxna och CHF 9–18 för barn (ungefärligt pris)
  • Avgift för husdjur: CHF 10 per husdjur per natt
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: CHF 30.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Hotel Touring au Lac

Adress

Hotel Touring au Lac

Place Numa-Droz 1

2000

Neuchatel, Schweiz

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare