




ESLEAD HOTEL Osaka Ebisu
Naniwa, Osaka, Japan
Bekvämligheter
ESLEAD HOTEL Osaka Ebisu ligger i Osaka (i området Naniwa), en 5 minuters promenad från Spa World och 7 minuter från Tsutenkaku-tornet. Denna lägenhet ligger 0,6 km från Nipponbashi och 3,2 km från Dotonbori. Känn dig som hemma i ett av de 48 rummen som har kök med stor kyl/frys och spishäll. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 40-tums platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Spa World - 0,4 km
Tsutenkaku Hondori Shopping Street - 0,5 km
Tennoji Zoo - 0,6 km
Tsutenkaku-tornet - 0,6 km
Imamiya Ebisu Shrine - 0,6 km
Nipponbashi - 0,6 km
Osaka City Museum of Fine Art - 0,8 km
Zepp Namba Osaka music hall - 1 km
Abeno Harukas - 1,2 km
Tennoji-parken - 1,3 km
Namba Parks - 1,4 km
Shitennoji-templet - 1,4 km
EDION Arena Osaka - 1,7 km
Kuromon-marknaden - 1,7 km
Namba Yasaka Shrine - 1,8 km
Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 20,2 km
Kobe (UKB) - 45,8 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 54,1 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
Karta över ESLEAD HOTEL Osaka Ebisu
Adress
ESLEAD HOTEL Osaka Ebisu
3 Chome-3-29
5560003
Naniwa, Osaka, Japan
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier
- Sommarresor
- Vinterresor
- All Inclusive-resor
- Fotbollsresor
- Kombinationsresor
- Formel 1-resor
- Sportresor
- Semesterhus
- Bilsemester i Europa
- Familjevänliga hotell
- Resetips: bo billigt och njut av lyxhotell
- Weekendresor
- Julmarknad
- Roadtrips
- Sparesor
- Barnkul
- Musikalresor
- Golfresor
- Öluffa
- Resor i filmernas fotspår
- Långsemester
- Mat- och vinresor



























