1 / 30

Hotel Palace

Plzen, Tjeckien

Nära Underjordiska Plzeň



Bekvämligheter

Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Skrivbord

Hotel Palace ligger i Plzen, en tio minuters promenad från både Underjordiska Plzeň och Huset "U Salzmannu". Detta hotell ligger 0,9 km från Bryggerimuseet och 1,1 km från Sankt Bartholomeus kyrka. Känn dig som hemma i ett av de 15 rummen med kylskåp. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar eller dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Underjordiska Plzeň - 0,7 km
Huset "U Salzmannu" - 0,8 km
Pernerhuset - 0,8 km
Bryggerimuseet - 0,8 km
Museet för Pilsens historiska underjord - 0,8 km
Hus nr. 83 på Prazska gatan - 0,8 km
Gamla stadshuset - 0,8 km
Huset vid vita lejonet - 0,8 km
Jiri Trnka-galleriet - 0,8 km
Renässansens stadshus - 0,9 km
Etnografiska museet i Pilsenregionen - 0,9 km
Sankt Bartholomeus kyrka - 0,9 km
Republikens torg - 0,9 km
S:t Bartolomaios-katedralen - 0,9 km
Dockmuseum - 1 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, flerspråkig personal och bagageförvaring. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, gratis tillgång till närliggande fitnesscenter och bankettsal. Gäster på Hotel Palace kan äta gott på Restaurant Saloon Roudna. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Tjeckien. Detta boende har klassificerats som 4 stars.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 35.00 CZK per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: CZK 250 per person (ungefärligt pris)
  • Parkeringsavgift: CZK 200 per dag
  • Avgift för husdjur: CZK 300 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Avgift för tidig incheckning: CZK 500 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: CZK 500 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: CZK 500.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner och gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Hotel Palace

Adress

Hotel Palace

Na Roudne 23

30165

Plzen, Tjeckien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.