Amiral
Saint-Lambert, Paris, Frankrike
Recensioner
Bekvämligheter
Amiral ligger i Paris (i området 15:e arrondissement), 5 min med bil från Champ de Mars och 5 min från Paris Expo. Detta hotell ligger 2,9 km från Eiffeltornet och 3 km från Luxembourgträdgården. Känn dig som hemma i ett av de 30 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar/dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Rue du Commerce - 0,7 km
Champ de Mars - 1,4 km
Paris Expo - 1,5 km
Beaugrenelle - 1,6 km
Rue Cler - 1,9 km
Pont de Bir-Hakeim - 2 km
Les Invalides - 2 km
Tour Montparnasse - 2 km
Le Bon Marche - 2 km
Rodin-museet - 2,1 km
Seine - 2,1 km
Eiffeltornet - 2,4 km
Hopital Europeen Georges Pompidou - 2,5 km
Luxembourgträdgården - 2,8 km
Avenue George V - 2,9 km
Närmaste flygplatser är:
Orly Airport (ORY) - 16,1 km
Roissy - Charles de Gaulle Airport (CDG) - 41,7 km
Rekommenderad flygplats för Amiral är Roissy - Charles de Gaulle Airport (CDG).
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, gratis dagstidningar i lobbyn och reception (öppen dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30. Detta boende har fått sin officiella stjärngradering från Frankrikes Turistutvecklingsbyrå, ATOUT France.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 5.53 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 12.50 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Karta över Amiral
Adress
Amiral
90 rue de l'Amiral Roussin
75015
Saint-Lambert, Paris, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.




























