




B&B Salerno
Salerno, Italien
Recensioner
Bekvämligheter
B&B Salerno ligger centralt i Salerno, en fem minuters bilfärd från både Salernos maritima terminal och Lungomare Trieste. Detta bed and breakfast ligger 24,5 km från Amalfi-stranden och 24,4 km från Amalfis katedral. Känn dig som hemma i ett av de 3 luftkonditionerade rummen med kylskåp och platt-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Lungomare Trieste - 0,4 km
Masuccio Salernitanos hamn - 0,6 km
Provinsens arkeologiska museum - 0,6 km
Via dei Mercanti - 0,7 km
Museo Pinacoteca Provinciale - 0,8 km
Virtuellt Museum för Salernos Medicinska Skola - 0,9 km
Travelmar - Biglietteria Salerno - 0,9 km
Museo Diocesano di Salerno - 0,9 km
Salerno strand - 0,9 km
San Giorgio-kyrkan - 1 km
Salernos katedral - 1 km
Duomo di Salerno - 1 km
Complesso Monumentale di San Pietro a Corte - 1,1 km
Palazzo di Citta di Salerno - 1,3 km
Minervas trädgård - 1,5 km
Närmaste flygplatser är:
Salerno (QSR-Costa d'Amalfi) - 19,6 km
Neapels internationella flygplats (NAP) - 61,5 km
Rekommenderad flygplats för B&B Salerno är Neapels internationella flygplats (NAP).
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och en frisersalong. Gäster kan enkelt ta sig till närliggande attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 07.30 och 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 85 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 2)
- Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per dag
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för extrasäng: EUR 20 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
Karta över B&B Salerno
Adress
B&B Salerno
Via Balzico 43
84100
Salerno, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier

























































































