1 / 44

Casa Amanecer Bed & Breakfast

San Ramon, Costa Rica

Nära Parque Central



Bekvämligheter

Internet
Spa
Parkering
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Hårtork
Trädgård
Takfläkt
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Bergsutsikt
Skrivbord

I San Juan ligger Casa Amanecer Bed & Breakfast i bergen, en tio minuters bilfärd från Parque Central och Iglesia de San Ramón. Detta bed and breakfast ligger 3,7 km från Mercado Municipal de San Ramón och 3,7 km från Museo de San Ramón. Känn dig som hemma i ett av de 5 rummen. Rummen har privata terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har dusch och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Parque Central - 3,8 km
Iglesia de San Ramón - 3,8 km
Estadio Guillermo Vargas Roldán - 4,1 km
Mercado Municipal de San Ramón - 4,2 km
Museo de San Ramón - 4,2 km
Parroquia San Ramon Nonato - 4,2 km
Balneario Las Musas - 9,8 km
Parroquia de San Ramón - 11,2 km
Parque Francisco Alvarado Segura - 15 km
Jardín Botánico Else Kientzler - 15,2 km
Else Kientzler botaniska trädgård - 18,3 km
Aguacate gruvor - 22,2 km
Minas Del Aguacate - 22,2 km
Grecia Park - 23,4 km
Fjärilsfarm - 24,1 km

Närmaste flygplatser är:
Juan Santamaría Intl. Airport (SJO), San José, Costa Rica - 45,8 km
Tobías Bolaños Intl. Airport (SYQ), San José, Costa Rica - 62,4 km
La Fortuna (FON-Arenal) - 73,2 km

Rekommenderad flygplats för Casa Amanecer Bed & Breakfast är Juan Santamaría Intl. Airport (SJO), San José, Costa Rica.

Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Skäm bort dig själv med massage eller njut av utsikten från deras terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, en souvenirbutik eller tidningskiosk och en tv i allmänt utrymme. Casa Amanecer Bed & Breakfast har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.00 och 08.30.
  • Avgift för flygtransfer: USD 90 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Spjälsäng (babysäng): USD 5.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta bed and breakfast innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Casa Amanecer Bed & Breakfast

Adress

Casa Amanecer Bed & Breakfast

1 km east from the San Juan soccer field

San Ramon, Costa Rica

N 10.111282 E -84.454256

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.