




Hotel La Coma
Setcases, Spanien
Bekvämligheter
I Setcases ligger Hotel La Coma i bergen, en kvart med bil från både Maristanys strandpromenad och El Pont Nou. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 6,1 km från Capçaleres del Ter i del Freser och 10,2 km från Valter 2000. Känn dig som hemma i ett av de 22 rummen. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Capçaleres del Ter i del Freser - 3,1 km
Maristanys strandpromenad - 10 km
Valter 2000 - 10,2 km
El Pont Nou - 10,8 km
Monestir de Sant Pere de Camprodon - 11,2 km
Jordi Pujol - 11,4 km
Tub de Braquins - 11,4 km
Pala de Bumps - 11,4 km
Braquins - 11,5 km
La Xemeneia skidbacke - 12,2 km
Font de la Perdiu - 12,2 km
Morens - 12,2 km
Pla de Morens II - 12,2 km
Pista de l'Estadi - 12,3 km
Variant de l’Estadi-Tartera skidbacke - 12,3 km
Hotel La Coma rekommenderar att du använder flygplatsen Barcelona El Prat Airport (BCN) - 164 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage. Här har du bland annat tillgång till inomhuspool, fitnesscenter och säsongsöppen utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en spelhall. Gäster på Hotel La Coma kan äta gott på La Coma eller köpa något att äta i deras snackbar/deli. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.32 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 17 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukost enligt egen beställning: EUR 12 för vuxna och EUR 6 för barn
- Spjälsäng (babysäng): EUR 10.0 per natt
- Anläggningsavgift: EUR 10 per person per dag. Inkluderar användning av: bastu, bubbelpool, fitnesscenter
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 juni till 30 september.
- Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 20.00.
- Förhandsbokningar krävs för massage. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Karta över Hotel La Coma
Adress
Hotel La Coma
Prat de la Coma, s/n
17869
Setcases, Spanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
Resekategorier










































