The Prince
St Kilda, Victoria, Australien
Recensioner
Bekvämligheter
I Melbourne-området St Kilda ligger The Prince, tio minuters promenad från St Kilda Beach och Strabilia Luna Park. Detta hotell i lyxstil ligger 5,3 km från Crown Casino och 5,4 km från Melbourne mötes- och utställningscenter. Känn dig som hemma i ett av de 39 luftkonditionerade rummen med minibar och smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, kaffe- och tebryggare och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Acland Street - 0,1 km
Fitzroy Street - 0,1 km
St Kilda Beach - 0,5 km
Strabilia Luna Park - 0,7 km
Palais Theatre - 0,8 km
St Kilda Road - 1,2 km
Albert Park Lake - 1,4 km
Chapel Street - 2,1 km
Windsor Railway Station - 2,2 km
High Street Armadale - 2,2 km
Elwood Beach - 2,7 km
Alfred Hospital - 2,7 km
Melbourne Sports & Aquatic Centre - 2,8 km
Prahran Market - 3,1 km
Royal Botanic Gardens - 4,2 km
Närmaste flygplatser är:
Melbourne, VIC (MEB-Essendon) - 24,5 km
Melbourne Airport (MEL) - 31,5 km
Melbourne, VIC (AVV-Avalon) - 57,2 km
Rekommenderad flygplats för The Prince är Melbourne Airport (MEL).
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Planerar du ett event i Melbourne? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 100 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och en frisersalong. Detta hotell i art décostil har även bröllopstjänster, rabatt på närliggande fitnesscenter och bankettsal. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Koppla av med en drink på en av boendets 2 barer/lounger. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: AUD 100.00 per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukost enligt egen beställning: AUD 25 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för parkering under tak: AUD 10 per natt
- Avgift för extrasäng: AUD 50.0 per natt
- För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 1 procent
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
Karta över The Prince
Adress
The Prince
2 Acland Street
3182
St Kilda, Victoria, Australien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.































































