




Il Mirto e la Rosa Hoteles
Syrakusa, Italien
Bekvämligheter
Il Mirto e la Rosa Hoteles ligger i Syrakusa och placerar dig 12,2 km från Piazza del Duomo och 12,3 km från Parco Archeologico della Neapolis. Detta bed and breakfast ligger 12,3 km från Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi och 12,6 km från Syrakusas grekiska teater. Känn dig som hemma i ett av de 8 individuellt möblerade rummen med kylskåp och minibarer. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums LCD-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med dusch, bidéer och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Ionian Sea - 0,6 km
Ogninas strand - 0,9 km
Punta Asparanos strand - 1,5 km
Arenellas strand - 4,1 km
Spiaggia dell'Arenella - 4,4 km
Fontane Bianche strand - 4,8 km
Parco Marino del Plemmirio - 4,8 km
Fanusas strand - 5,3 km
Cavagrande del Cassibile - 7,1 km
Peninsola della Maddalena - 7,3 km
Terrauzza strand - 7,9 km
Riserva Naturale Fiume Ciane e Saline di Siracusa - 8 km
Spiaggia Pineta del Gelsomineto - 8,6 km
Spiaggia Punta del Pero - 8,9 km
Spiaggia di Punta Carrozza - 9,4 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- En stats-/lokalskatt på 4.00 procent tas ut
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Spjälsängar (babysängar) finns tillgängliga mot tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Il Mirto e la Rosa Hoteles
Adress
Il Mirto e la Rosa Hoteles
Strada per Ognina 65
96100
Syrakusa, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.