1 / 24

The Greenleigh, River Oaks, Autograph Collection

The Galleria, Houston, Texas, USA

I Houston (The Galleria)

‌
‌

Recensioner

4.8 / 10av 62 omdömen
Renlighet5.2 / 10
Komfort5.4 / 10
Faciliteter3.8 / 10
Skick4.2 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Skrivbord
Elektrisk bil laddare

The Greenleigh, River Oaks, Autograph Collection ligger i Houston (i området The Galleria), 1 min med bil från Westheimer Road och 6 min från Rice University. Detta hotell ligger 10,3 km från MD Anderson Cancer Center och 10,7 km från Reliant Stadium. Känn dig som hemma i ett av de 299 rummen med platt-tv. Sängen har bäddmadrass, duntäcken och egyptiska bomullslakan. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar/dusch, regndusch och lyxtoalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Westheimer Road - 0,1 km
River Oaks District - 0,3 km
The Galleria - 0,6 km
Williams Tower - 0,8 km
Gerald D. Hines Waterwall Park - 0,9 km
Ice at the Galleria - 1 km
Richmond Avenue - 1,1 km
Highland Village - 1,2 km
Uptown Park - 1,9 km
Memorial Park - 2,1 km
Greenway Plaza - 3 km
Houston Arboretum and Nature Center - 3,2 km
Lakewood Church Central Campus - 3,3 km
Lakewood Church - 3,4 km
River Oaks Country Club - 4,2 km

Närmaste flygplatser är:
Houston William Hobby Airport (HOU) - 29,3 km
George Bush Intercontinental Airport (IAH) - 42,5 km
Houston, TX (EFD-Ellington Field) - 45,8 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, bröllopstjänster och en tv i allmänt utrymme. Detta hotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider).

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: USD 100.00 per natt
  • Destinationsavgift: USD 38.25 per boende per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för parkeringsservice: USD 60.00 per natt (möjlighet att köra iväg och komma tillbaka)
  • Avgift för husdjur: USD 150 per boende per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Kylskåp på rummet finns tillgängligt mot en tilläggsavgift
  • Avgift för mikrovågsugn på rummet: USD 25 per dag
  • Avgift för extrasäng: USD 25 per natt
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 1.85 procent

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 10 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över The Greenleigh, River Oaks, Autograph Collection

Adress

The Greenleigh, River Oaks, Autograph Collection

2525 West Loop S

77027

The Galleria, Houston, Texas, USA

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.