1 / 49

Hôtel et Appartements Les Platanes

Thueyts, Frankrike

Nära Château de Blou

‌
‌

Recensioner

9.2 / 10av 46 omdömen
Renlighet9.4 / 10
Komfort8.6 / 10
Faciliteter9.6 / 10
Service9.6 / 10
Skick9 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch

Hôtel et Appartements Les Platanes ligger i Thueyts, en kort promenad från Monts d'Ardèche regionala naturpark och 3 min med bil från Djävulsbron. Detta hotell ligger 16,4 km från Thermes de Vals-Les-Bains och 32 km från Croix de Bauzon. Känn dig som hemma i ett av de 25 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, kaffe- och tebryggare och gratis tepåsar/snabbkaffe. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Monts d'Ardèche regionala naturpark - 0,1 km
Château de Blou - 0,4 km
Djävulsbron - 1,4 km
Serre des Blachis - 10,9 km
Eglise Rupestre de Vals - 15,5 km
Thermes de Vals-Les-Bains - 16,4 km
Visites guidees de Vals-les-Bains - 17,2 km
Dome Benoit-kapellet - 19 km
Château d'Aubenas - 19,2 km
Caves Vivaraises - 22,1 km
Chavades längdåkningsområde - 22,9 km
Les Caves Vivaraises - 25,6 km
Grande Drail - 31,5 km
Mas de Bagnols vingård - 31,7 km
Croix de Bauzon - 32 km

Receptionen är endast bemannad under vissa tider. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och shopping på boendet. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00. Detta boende har fått sin officiella stjärngradering från Frankrikes Turistutvecklingsbyrå, ATOUT France.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.10 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 11.00 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för husdjur: EUR 5 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta över Hôtel et Appartements Les Platanes

Adress

Hôtel et Appartements Les Platanes

30 Avenue du Val d'Ardeche

07330

Thueyts, Frankrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.