




Hotel Seventeen
Valbonne, Frankrike
Bekvämligheter
I Valbonne ligger Hotel Seventeen, en 1 minuters bilfärd från Sophia Antipolis och 6 minuters bilfärd från Opio Valbonne Golfklubb. Detta hotell ligger 7 km från Saint Donat Golfklubb och 9,3 km från Fragonard-museet. Känn dig som hemma i ett av de 21 luftkonditionerade rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sophia Antipolis - 0,1 km
Opio Valbonne Golfklubb - 3,8 km
Parc de la Valmasque - 4,8 km
Royal Mougins Golfklubb - 5,9 km
Saint Donat Golfklubb - 7 km
Nautipolis Aquatic Complex - 7,3 km
Cannes-Mougins Golfklubb - 7,4 km
Grasse domkyrka - 9,2 km
Fragonard-museet - 9,3 km
Fragonard parfymeri och museum - 9,4 km
Carnot Boulevard - 9,6 km
Musée International de la Parfumerie - 9,7 km
Rue d'Antibes - 10,6 km
Cannes Hospital - 10,7 km
Promenade de la Croisette - 10,8 km
Den största flygplatsen i närheten är Nice (NCE-Cote d'Azur) - 24,4 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Valbonne? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 60 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Här erbjuds bubbelpool och säsongsöppen utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och bankettsal. Hotel Seventeen har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30. Detta boende har fått sin officiella stjärngradering från Frankrikes Turistutvecklingsbyrå, ATOUT France.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.95 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukostbuffé: EUR 15.00 per person (ungefärligt pris)
- Kök/pentry finns tillgängligt mot tilläggsavgift
- Spjälsäng (babysäng): EUR 16.0 per natt
- Avgift för extrasäng: EUR 35.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Karta över Hotel Seventeen
Adress
Hotel Seventeen
241 chemin Font de Cuberte
6560
Valbonne, Frankrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.