1 / 39

Hotel Ultramar

Valparaiso, Chile

Nära TeatroMuseo del Titere y el Payaso



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Hotel Ultramar ligger i Valparaiso, en 3 minuters promenad från TeatroMuseo del Titere y el Payaso och 7 minuter från Ex-cárcel Valparaíso. Detta hotell ligger 1,5 km från Valparaiso kulturpark och 1,8 km från Paseo Yugoslavo. Känn dig som hemma i ett av de 16 luftkonditionerade rummen med LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon och värdeförvaringsskåp; strykutrustning finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

TeatroMuseo del Titere y el Payaso - 0,3 km
Ex-cárcel Valparaíso - 0,6 km
Valparaiso kulturpark - 0,6 km
Cementerios 1 & 2 - 0,9 km
Reina Victorias hiss - 0,9 km
Mirador Camogli - 1,3 km
Konstmuseet - 1,3 km
El Peral bergbana - 1,4 km
Museo de Historia Natural - 1,4 km
Casa Mirador de Lukas - 1,4 km
Mirador Paseo Gervasoni - 1,4 km
Turri klocktorn - 1,5 km
Bergbanan Concepción - 1,5 km
Kristus Frälsaren monument - 1,6 km
Wall Street Porteño - 1,6 km

Hotel Ultramar rekommenderar att du använder flygplatsen Santiago (SCL-Arturo Merino Benitez) - 109,8 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Du kan äta något gott på hotellets kafé. Vill du hellre ta det lugnt på rummet har du tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. En gratis frukost serveras dagligen mellan 07.30 och 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: chilensk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %).

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Det totala rumspris som visas för den 31 december inkluderar avgiften för en obligatorisk galamiddag på nyårsaftonen
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Hotel Ultramar

Adress

Hotel Ultramar

J.J. Perez 173, Plaza Bismark

2371662

Valparaiso, Chile

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.