1 / 28

Plaza Hotel

Winterthur, Schweiz

Nära Stadtkirche Winterthur



Bekvämligheter

Internet
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Plaza Hotel ligger i Winterthur i anslutning till ett shoppingcenter, en fem minuters promenad från både Stadtkirche Winterthur och Kunsthalle Winterthur. Detta hotell ligger 21,9 km från Hallenstadion och 23,8 km från Zoo Zürich. Känn dig som hemma i ett av de 31 rummen med minibarer och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Stadtkirche Winterthur - 0,2 km
Kunsthalle Winterthur - 0,3 km
Stadthaus Winterthur - 0,4 km
Rosengarten - 0,4 km
Museum Oskar Reinhart - 0,4 km
Kunstmuseum Winterthur - 0,5 km
Naturmuseum Winterthur - 0,5 km
Villa Flora - 0,5 km
Casinotheater - 0,5 km
Fotostiftung Schweiz - 0,8 km
Seilpark Winterthur - 0,8 km
Fotomuseum Winterthur - 0,8 km
Sushi klass Yoko - 1,3 km
Eishalle Deutweg - 1,6 km
Lokwerk köpcenter - 1,6 km

Plaza Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Zürich Airport (ZRH) - 24,2 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och varuautomat. Plaza Hotel har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Hotelstars Union tilldelar officiella stjärnklassificeringar för boenden i Schweiz. Detta boende har klassificerats som 3 stars.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.50 CHF per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för närliggande parkering: CHF 40 per per dag
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Spjälsäng (babysäng): CHF 10.0 per dag
  • Avgift för extrasäng: CHF 40.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ingen avgift tas ut för barn som är 5 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Plaza Hotel

Adress

Plaza Hotel

Technikumstrasse 12

8400

Winterthur, Schweiz

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.