1 / 57

Kasbah du bout du monde

Zagora, Marocko

I en förort

‌
‌

Recensioner

10 / 10av 1 omdömen
Renlighet10 / 10
Komfort10 / 10
Service10 / 10
Skick10 / 10

Bekvämligheter

Internet
Parkering
Kaffebryggare
Terrass
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna

Kasbah du bout du monde ligger i Zagora i en förort, ett stenkast från Anti-Atlas och 5 min med bil från Zagoras moské. Detta pensionat ligger 4,5 km från Zagoras trädgårdar och 5 km från Zagora prefektur. Känn dig som hemma i ett av de 4 rummen. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Anti-Atlas - 0,1 km
Zagoras moské - 4,6 km
Zagoras trädgårdar - 4,7 km
Zagora prefektur - 5 km
Tinfou dyner - 5,3 km
La Grande Mosque Amzrou - 7,8 km
Tinfou-sanddynerna - 31,9 km
College Ibn Rochd - 50,4 km

Närmaste flygplatser är:
Zagora (OZG) - 17,3 km
Ouarzazate (OZZ) - 155,7 km
Marrakech (RAK-Menara) - 352,7 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Kasbah du bout du monde har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Här erbjuds en gratis frukost med lokala rätter dagligen mellan 08.00 och 11.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.15 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 15 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Alkohol serveras inte här.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Kasbah du bout du monde

Adress

Kasbah du bout du monde

Entrée de la ville

Zagora, Marocko

N 30.36512 E -5.84247

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.