Prisgaranti

97% nöjda kunder

Res tryggt och säkert

1 / 21

Mr.KINJO in ARCADE ANGE MIONA

Naha, Japan

Nära Kokusai Dori



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Hårtork
Mikrovågsugn
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Denna lägenhet ligger i Naha (i området Makishi), en 4 minuters promenad från Kokusai Dori och fem minuter med bil från Tomari hamn. Denna lägenhet ligger 15,4 km från American Village och 20 km från Kadena flygbas. Känn dig som hemma i lägenheten, som har kylskåp och mikrovågsugn. Det finns en privat balkong. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummet har badkar och dusch med djupt badkar och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Heiwa Dori - 0,1 km
Makishis offentliga marknad - 0,2 km
Tsuboyas krukmakerimuseum - 0,2 km
Sakurazakas teater - 0,3 km
Kokusai Street Food Village - 0,3 km
Don Quijote International Street - 0,4 km
Kokusai Dori - 0,4 km
Tenbusu Naha - 0,4 km
Naha Tourist Information Center - 0,4 km
Makishi Park - 0,7 km
Yogi-parken - 0,8 km
Saion Square - 0,8 km
Sogenji Temple - 0,9 km
Okinawa Prefectural Office - 1,1 km
Naha City Museum of History - 1,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Naha (OKA) - 6,4 km

Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter och hiss.
  • Ett barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.

Karta över Mr.KINJO in ARCADE ANGE MIONA

Adress

Mr.KINJO in ARCADE ANGE MIONA

3-5-8 Makishi

900-013

Naha, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

Amelia avatar
Möt Amelia, vår nya reseplanerare