1 / 43

Mr.KINJO in URUMA

Taba, Uruma, Japan

I Uruma (Taba)

‌
‌

Recensioner

8.6 / 10av 159 omdömen
Renlighet8.6 / 10
Komfort8.8 / 10
Faciliteter8.2 / 10
Service8.4 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Mr.KINJO in URUMA ligger i Uruma (i området Taba), en kvarts bilfärd från både Koza Music Town och Katsurens slott. Detta lägenhetshotell ligger 12,4 km från Kadena flygbas och 14 km från American Village. Känn dig som hemma i ett av de 27 luftkonditionerade rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har dush över badkar, djupa badkar och gratis toalettartiklar. På rummet finns mikrovågsugnar och tvättmaskiner. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Katsurens slott - 5,5 km
Hijafloden - 6 km
Kaichu Road - 6,3 km
Chanpuru marknad - 6,4 km
Southeast Botanical Gardens - 6,8 km
Chubunouren-marknaden - 7,3 km
Ayahashikaichudoro Beach - 8,9 km
Okinawas zoo - 8,9 km
Koza Music Town - 9,3 km
Iha Castle Ruins - 9,6 km
Koza Sports Park - 9,6 km
Okinawa Athletic Park - 9,7 km
Okinawa grotta - 10,2 km
Kadenas vägstation - 10,5 km
Chubu Tokushukai sjukhus - 10,7 km

Den största flygplatsen i närheten är Naha (OKA) - 43,8 km

Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter och hiss. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Detta lägenhetshotell erbjuder särskilda platser för rökning.
  • Parkeringsavgift: JPY 1000 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Upp till 4 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.

Karta över Mr.KINJO in URUMA

Adress

Mr.KINJO in URUMA

1100-1 Taba

904-2213

Taba, Uruma, Japan

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.