The Rembrandt
Knightsbridge, London, England, Storbritannien
Recensioner
Bekvämligheter
The Rembrandt placerar dig mitt i London, med tio minuters promenadväg till Science Museum och Natural History Museum. Detta hotell ligger 0,7 km från Harrods och 1 km från Hyde Park. Känn dig som hemma i ett av de 194 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar och dusch, lyxtoalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Victoria and Albert Museum - 0,1 km
Cromwell Road - 0,2 km
Science Museum - 0,4 km
Natural History Museum - 0,4 km
Imperial College London - 0,5 km
Harrods - 0,6 km
Kensington Gardens - 0,9 km
Royal Albert Hall - 1,1 km
Hyde Park - 1,1 km
Kensington High Street - 1,3 km
Sloane Square - 1,3 km
Hyde Park Corner - 1,5 km
Green Park - 1,8 km
Piccadilly - 1,8 km
River Thames - 2,1 km
Närmaste flygplatser är:
London (LCY-London City) - 18,2 km
Heathrow Airport (LHR) - 23,4 km
Gatwick Airport (LGW) - 64,1 km
London (LTN-Luton) - 60,9 km
Farnborough (FAB) - 59,9 km
Rekommenderad flygplats för The Rembrandt är Heathrow Airport (LHR).
Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i London? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 48 kvadratmeter, däribland konferenscenter och 6 mötesrum. Här erbjuds bland annat gym, inomhuspool och bubbelpool. Detta hotell i edvardiansk stil har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Deras restaurang Palette Restaurant, som specialiserat sig på brittiska köket, har en loungebar där du kan ta en drink, men du kan även ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Följande anläggningar är stängda efter årstid varje år från 25 december till 27 december:- Fitnessanläggning
- Bastu
- Bubbelpool
- Pool
- Fitnesscenter
- Bastu
- Bubbelpool
- Pool
- Avgift för närliggande parkering: GBP 53 per per natt (805 meter bort)
- Avgift för sen utcheckning: GBP 60
- Poolavgift: 15 GBP per dag
- Bubbelpoolsavgift: GBP 15 per dag.
- Anläggningsavgift: GBP 15 per person per dag. Inkluderar användning av: bastu, fitnesscenter
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 18.00.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över The Rembrandt
Adress
The Rembrandt
11 Thurloe Place
SW7 2RS
Knightsbridge, London, England, Storbritannien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.







































































